Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia mienia na szkodę członków swojej rodziny, tj. o czyny z art. 190 § 1 k.k. i art. 157 § 2 k.k.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie (l.29), który w dniu 25 listopada 2022 r. w powiecie goleniowskim w miejscowości Rzystnowo groził jednemu z członków rodziny, iż spowoduje u niego uszczerbek na zdrowiu oraz uszkodzeniem jego mienia. Ponadto w tym samym dniu podejrzany podstawił nogę drugiemu z domowników w wyniku czego pokrzywdzony wywrócił się on na podłogę, a następnie sprawca uderzał go po głowie, powodując naruszenie czynności narządów ciała głowy i szyi na okres nieprzekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157 § 2 k.k.   

Prokurator objął czyn polegający na uszkodzeniu ciała pokrzywdzonego ścigany z oskarżenia prywatnego ściganiem z urzędu.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, a nadto nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie w pokrzywdzonymi.   

Podejrzany nie był uprzednio karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwa na podstawie art. 190 § 1 k.k. grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz na podstawie art. 157 § 2 k.k. kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Kolejny damski bokser za kratkami

 

Zdjęcie Pexels

 

 

Dodaj komentarz