Burmistrz Robert Krupowicz nie szczędzi wydatków na tzw. promocję Gminy.

Obejmując urząd burmistrza Gminy Goleniów Robert Krupowicz postanowił zrezygnować z co miesięcznych konferencji prasowych, na rzecz powołania do życia internetowego medium pod nazwą “Fakty Goleniów”, gdzie w formie materiałów video miały być publikowane informacje na temat tego, co w naszej Gminie dobrego i złego się dzieje.

Do realizacji tego założenia został zatrudniony kolega Roberta Krupowicza z czasów pracy w Radiu Szczecin Tomasz Chaciński, któremu miesięcznie z gminnej kasy wypłacane jest uposażenie w wysokości 5 000 zł, co rocznie daje wynik równy 60 000 zł.
Dodatkowo z gminnego skarbca zaczerpnięto na zakup kamery SONY PXW-Z90, gimbala ręcznego DJI OSMO PLUS, nadajnika-odbiornika RODELINK-NEWSSHOOTER, mikrofonu RODE REPORTER oraz drona DJI MAVIC AIR COMBO.

Dzięki takiej bazie sprzętowej stało się możliwe profesjonalne rejestrowanie zarówno codziennego życia miasta i gminy, jak i dużych wydarzeń o wydźwięku promocyjnym – informuje burmistrz w odpowiedzi na wniosek radnej Danuty Faryniarz.

W nieokreślonym czasie do Gminy Goleniów, której reprezentantem jest burmistrz Robert Krupowicz, zgłosiła się firma “Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki” z ofertą współpracy. W efekcie rozmów burmistrz podpisał umowę dotyczącą obsługi informacyjnej Gminy Goleniów przez zespół redakcyjny ” Zachodniopomorskiej Telewizji”.
W ramach umowy wykonawca cyklicznie wykonuje produkcję oraz emisję comiesięcznych programów informacyjnych w wydawanej i emitowanej przez wykonawcę Zachodniopomorskiej Telewizji. Forma programów jest uzgadniana z zamawiającym , a ich czas trwania to od 15 do 20 minut.

Gminna kasa zostaje co miesiąc uszczuplona o 2 460 zł brutto za realizację i emisję JEDNEGO programu informacyjnego, co rocznie obciąża budżet kwotą minimum 29 520 zł.

Dzięki powyższym decyzjom z gminnej kasy może ubywać minimum 89 520 zł rocznie.

I nadal , mimo możliwości bezpłatnego informowania mieszkańców przez media miejscowe ( pięć portali i jedna gazeta ) burmistrz nie organizuje konferencji prasowych oraz unika wywiadów.  Czyżby media ze Świnoujścia były bardziej “swojsze” od goleniowskich i lepiej docierające do mieszkańców gminy niż miejscowe?

I na koniec do dziś nie wiadomo, czy Fakty Goleniów są zgodnie z ustawą zarejestrowanym portalem internetowym lub redakcją w Sądzie Okręgowym, oraz kto jest redaktorem naczelnym. Czy nadal jest łamane prawo w tej kwestii?

W załączeniu odpowiedź burmistrza na wniosek radnej Danuty Faryniarz oraz kopie zapłaconych faktur.

(red.)

 

FAKTURY

 

 

 

Dodaj komentarz