Tradycyjnym żurem z jajkiem oraz ciastem i kawą, powitali mieszkańcy Zółwiej Błoci wraz z muzykami trupy muzycznej Galapagos na zrealizowanym w sobocie w świetlicy sołectwa koncercie muzyki Tradycyjnej. Muzyka lekka i wpadająca w ucho wręcz porywała na parkiet słuchaczy. Szkoda tylko, że na zaproszenie mieszkańców na otwarty koncert przybyło tylko około 30 słuchaczy. Ci co przybyli bawili się świetnie co zresztą widać w naszym materiale.

Galapagos – to projekt muzyczny realizowany przez muzyków z Polski i Niemiec powstały w miejscowości Żółwia Błoć koło Goleniowa. Muzycy wykonują zapomniane utwory z Pomorza polskiego i niemieckiego oraz muzykę z regionu kieleckiego. Muzyka łatwa i wpadająca w ucho nazywana muzyką folkową choć sami artyści nazywają ją muzyką tradycyjną. Charakter muzyki uzupełniają dziś nietypowe instrumenty.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu zrealizowanego we wsi Zółwia Błoć w dniu 26.10.2019r. oraz wywiadu udzielonego nam przez przedstawiciela artystów Panią Ewę Grochowską.

Andrzej Bugajski

Dodaj komentarz