Problem i potrzeba budowy ciągów pieszo-rowerowych, na drodze powiatowej łączącej Rurzycę z Kliniskami Wielkimi, na ostatniej sesji Rady Miejskiej głośno wybrzmiała.

Odbyła się debata, zainicjowana przez mieszkańców wspomnianych miejscowości, w przedmiocie poprawy bezpieczeństwa w zasadzie od zaraz.

W owej debacie głos zabrał radny Krzysztof Czerwiński, który jak sam wspomniał od niedawna jest mieszkańcem wsi Rurzyca.

Oczywiście kwestia tego, że chodniki być powinny nie ulega wątpliwości. Radny zwrócił jednak uwagę na bardzo ważną sprawę dotyczącą nagminnego przekraczania dozwolonej prędkości na drodze w Rurzycy.

Najciekawsze jest to, że mieszkańcy Rurzycy zgłaszali wniosek żeby tam te patrole policyjne były i okazuje się najczęściej łapią mieszkańców Rurzycy i Kliniska, a rekordzistą, jeśli chodzi o przekraczanie prędkości i wysokość mandatu, jest mieszkaniec Rurzycy. Więc wygląda tu sytuacja taka, że sami mieszkańcy też w jakimś stopniu powinni zaapelować do swojego zdrowego rozsądku i zachowywać się poważnie na tej drodze – powiedział K. Czerwiński.

Budowa chodników za droga dla powiatu

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz