Jak informowaliśmy Państwa w artykule pt.:“Radni Biorą Diety Jedynie Za Gadanie ?”  ostatnia sesja Rady Miejskiej trwała ponad 9 h. Była to najdłuższa sesja w historii obecnej kadencji. Patrząc na czas trwania spotkania, wyborcy powinni spodziewać się obfitych plonów, w postaci chociażby dopracowania i uchwalenia nowego regulaminu odbioru odpadów komunalnych. Niestety wszystkie znaczące uchwały, w tym zmiany w regulaminie, upadły.

Po ponad dziewięciu godzinach śledzenia tego co dzieje się na sali sesyjnej, straciliśmy nadzieję, iż na obradach z ust kogokolwiek padnie coś wnoszącego, a jednak  !!!

Certyfikowane, najwyższej jakości Oleje CBD redukujące stres kupisz w sklepie Konopny Listek Goleniów ul. J. Matejki 3B

W punkcie 27 Sesji , Pani Radna Danuta Faryniarz złożyła wniosek, który w naszej ocenie powinie zostać złożony rok temu przez Przewodniczącą Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Od takiego bowiem czasu, Rada Miejska w Goleniowie nie jest w stanie rozpatrzeć kilku skarg w temacie nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem przedszkolno – szkolnych stołówek w placówkach oświatowych, których Gmina Goleniów jest organem prowadzącym.

Pani Radna Faryniarz złożyła wniosek do Pana Burmistrza, cyt:

Składam wniosek o przekazanie skarg, które dzisiaj nie zostały rozstrzygnięte do niezależnego organu nadzoru, jakim jest RIO w celu zajęcia stanowiska przez ten organ. Sytuacja wydaje się na chwilę obecną patowa. Rozpatrywanie skarg przedłuża się, dlatego uważam, że będzie zasadne rozstrzygnięcie, przez ten niezależny organ nadzoru jednostek samorządu terytorialnego, tej sprawy i wydanie niezależnej opinii.

Czy Szanowny Burmistrz przychyli się do wniosku Pani Radnej ?

Radni biorą diety jedynie za gadanie ?

 

(red.)

Dodaj komentarz