UWAGA ! Węzeł Szczecin Kijewo – utrudnienia w ruchu

Roboty bitumiczne na węźle Szczecin Kijewo – utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku (28 marca) do końca tygodnia wystąpią utrudnienia w ruchu związane z układaniem nawierzchni bitumicznej na węźle Szczecin Kijewo łączącym autostradę A6 z drogą krajową nr 10. Prace prowadzone będą również na funkcjonujących łącznicach, co będzie wiązało się czasowym wyłączeniem ich z ruchu na okres kilku, kilkunastu godzin. To znak, że przebudowa węzła drogowego Szczecin Kijewo wchodzi w końcową fazę. Utrudnienia w ruchu potrwają do 2-3 kwietnia. Całkowite zakończenie prac związanych z przebudową węzła planowane jest na lipiec tego roku.

Zamknięcie i objazdy

Realizowane prace będą prowadzone również na obecnie otwartych łącznicach, gdzie na całej szerokości jezdni układana będzie warstwa ścieralna. Dlatego planowane są następujące wyłączenia z ruchu poszczególnych relacji:

28 marca (poniedziałek) – zamknięcie od około godziny 18 do późnych godzin nocnych relacji Stargard – Świnoujście i Szczecin – Świnoujście,

29 marca (wtorek) – zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

30 marca (środa) – zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

31 marca (czwartek) – zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo,

2 kwietnia (sobota) – zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo.

31 marca (czwartek) dodatkowo planowane jest przełożenie ruchu z jezdni A6 w stronę Kołbaskowa na jezdnię w stronę Świnoujścia/Gdańska. Większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy ruch. Ruch zostanie skierowany na objazdy poprzez sąsiednie węzły drogowe. Terminy wprowadzania poszczególnych utrudnień mogą być jeszcze modyfikowane ze względu na ewentualne zmiany warunków pogodowych.

Nawierzchnia i dalsze roboty

Wykonanie nawierzchni umożliwi realizację dalszych prac na inwestycji, w tym robót wykończeniowych. Sukcesywnie wykonywane jest oznakowanie pionowe, oświetlenie, bariery energochłonne i prace wykończeniowe przy nowym wiadukcie w ciągu DK10. Na odcinkach nowych nawierzchni będzie jeszcze wykonywane oznakowanie poziome. Likwidowane będą stopniowo przejazdy między jezdniami i łącznicami używane na wcześniejszych etapach robót.

 

inny ciekawy artykuł

LIST DO REDAKCJI – To jest szaleństwo

 

Dodaj komentarz