W niedzielę pośpimy dłużej. ZMIANA CZASU !

 

Czas postępuje do przodu i już mamy jesień.

W nocy dnia w nocy z 30 na 31 października (z soboty na niedzielę).

O godzinie 3.00 tego dnia wskazówki zegarków i zegarów przesuniemy na godzinę 2.00.

W Polsce czas letni wprowadzany i odwoływany jest zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021, Dz.U. z 2016 r. poz. 1833).

Wszystko wskazuje na to, że będzie to koniec zmiany czasu. Resort pracuje nad nowymi przepisami. Również Komisja Europejska pracuje nad zniesieniem tego rozwiązania.

Zaprzestanie zmiany czasu w Unii Europejskiej

W roku 2018 Unia Europejska przeprowadziła internetową ankietę, w której zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za zaprzestaniem zmian czasu. W marcu 2019 Parlament Europejski zatwierdził plan zniesienia zmiany czasu w państwach unijnych od roku 2021, jednak Rada Unii Europejskiej opóźnia dalsze działania w tej sprawie, zajmowała się sprawami ich nie dotyczącymi , zapominając o sprawach ważnych.

Czas zimowy jest czasem naturalnym jaki powinien obowiązywać.

 

P.S. Dziś 25.10.21 urzędnicy z PE wydali rozporządzenie o przedłużeniu na kolejne 5 lat obowiązywania zmian czasu, tłumacząc się brakiem czasu ze wzgledu na pandemię na przygotowanie odpowiednich dokumentów ( jedna kartka A4) . Jest to otyle dziwne , że jakoś nie brakło im czasu na atakowanie Naszego Kraju

Andrzej Bugajski

 

Poprzedni artykuł

W niedzielę pośpimy dłużej. ZMIANA CZASU !

One thought on “W niedzielę pośpimy dłużej. ZMIANA CZASU !

Dodaj komentarz