Oszust internetowy na ławie oskarżonych

Sprawca przestępstwa przeciwko mieniu stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie za pośrednictwem sieci Internet szeregu oszustw na szkodę 5 pokrzywdzonych, tj. o czyn z art. 286 § 1 kk i inne.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec podejrzanego o popełnienie w okresie od marca 2020 r. do kwietnia 2020 r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego pięciu oszustw. W toku postępowania ustalono, że podejrzany w tym okresie umieścił na portalu internetowym Allegro oferty sprzedaży: telefonu komórkowego marki Samsung, dwóch konsol PlayStation oraz konsoli PS4. Następnie zawarł na odległość umowę z pokrzywdzonymi, z której się nie wywiązał. Pokrzywdzeni wpłacili bowiem na konto wskazane przez podejrzanego pieniądze za zakupiony towar, po czym nigdy go nie otrzymali. Podejrzany nie zwrócił im także pieniędzy. Łączna kwota szkody poniesionej przez pokrzywdzonych z tytułu niewywiązania się przez podejrzanego z umowy wyniosła ponad 4.800 zł .

Podejrzany ( lat 39) został zatrzymany. W przeszłości by już karany sądownie.  Aktualnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności orzeczoną w innej sprawie.

 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa na podstawie art. 286 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Chciał przywłaszczyć 4 tys., stanie przed sądem

Dodaj komentarz