Mimo pandemii Lotnisko Szczecin-Goleniów bije rekordy

4.010.324 pasażerów i 211.347 ton cargo. Tegoroczny I kwartał był najlepszym okresem w historii szczecińskiego lotniska!

Nieoficjalnie, pracownicy portu przyznają – to szok, jak dużo pasażerów i cargo przewinęło się przez nasz Port Lotniczy. Spodziewaliśmy się rekordu, ale że aż takiego, i to już w I kwartale – to nie przypuszczaliśmy – dodają.
Do tego sukcesu niewątpliwie przyczyniły się takie wydarzenia jak:
-zwiększenie liczby lotów krajowych, na trasach do Gdańska, Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Wrocławia i Katowic z dwóch do 4 dziennie.
-uruchomienie w styczniu bezpośredniego połączenia Szczecin – Toronto (5 x tydzień)
– zwiększenie w IV kwartale ubiegłego roku częstotliwości połączeń na trasach do Nowego Jorku, Pekinu, Tokio, Seulu i Los Angeles
– dodanie do swojej bazy, przez jedną z wiodących linii nisko kosztowych, czterech kolejnych samolotów, co zaowocowało uruchomieniem 17 nowych tras jeszcze w sezonie zimowym. Dzięki tym samolotom, i kolejnemu który pojawi się na początku wiosny uruchomionych zostanie 12 tras wakacyjnych do takich miejsc jak: Burgas, Bodrum, Korfu, Ateny, Palermo, Rzym-Ciampino, Bari, Barcelona, Sewilla, Lisbona, Porto i Lanzarotte.
To niebywałe, jak sprawnie i szybko zostałem obsłużony po przylocie – mówi Pan Janusz, który przed chwilą przyleciał z Nowego Jorku.
Zadowolenia nie kryła również Pani Krystyna, która czekała na córkę z zięciem. Cieszę się, że moje dzieci mogą korzystać z tego lotniska. Bezpośrednie połączenie do Toronto, bardzo ułatwia im podróż do domu. Dzięki temu, że jest to lot bezpośredni, ja również planuję, już w lato odwiedzić ich w Kanadzie – dodała w krótkiej rozmowie z przedstawicielem lotniska.
Statystyki dotyczące obsługi cargo lotniczego również napawają optymizmem!
To dzięki dynamicznemu wzrostowi rynku e-commerce, jaki nastąpił na terenie naszego województwa w ostatnich 10 latach, już 14 samolotów zostało na stałe zblazowane w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów, obsługując 28 stałych tras cargo, zabierając na pokład towary zamawiane na terenie naszego województwa.
Dodatkowo, sukcesywnie rozrasta się nasz hub przeładunku i opieki nad końmi wyścigowymi. Niedawno zbudowany hotel dla koni, w skład którego wchodzi basen z przeciwprądem został oceniony przez hodowców z całego świata jako najlepszy produkt cargo ostatnich lat.
Mamy nadzieję, że kolejne miesiące będą jeszcze lepsze.

*wyciąg z informacji prasowej Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów opublikowany w dniu 02.04.2037 rok

Z lotniczymi pozdrowieniami 🙂

 

Elwira Borecka (Postrożna)

Dodaj komentarz