Instytut Biologii, znajdujący się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych US, zaprasza po raz dziewiąty uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów, która odbędzie się 10 stycznia 2020 r. pod hasłem: „Globalne zmiany środowiska”.

Pracownicy i studenci wydziału przygotowali na ten dzień szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych o różnorodnej tematyce związanej m.in. ze światem roślin, immunologią, biochemią, biologią komórki czy genetyką.

Uniwersytet Szczeciński w piątek, 10 stycznia 2020, otworzy przed pasjonatami biologii drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Po raz kolejny zostaną przeprowadzone zajęcia z analizy składu ciała (tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie), które każdego roku cieszą się największym zainteresowaniem. Sympatycy Nocy Biologów będą mogli również wyizolować i zobaczyć (!) własne DNA. Prowadzący zajęcia opowiedzą jak i za pomocą jakich zapachów komunikują się ze sobą zwierzęta czy jakie sztuczki stosują kwiaty, aby zwabić owady. Podpowiedzą również, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach i jakie rośliny zgromadzić w domu, by żyło się nam lepiej.

„Czy bakterie są naszym wrogiem, czy sprzymierzeńcem?”, „Dlaczego śmiech gwarantuje zdrowie i długowieczność, a także sukces w biznesie?” – odpowiedzi na te i inne pytania oraz wiele ciekawych atrakcji czeka już 10 stycznia 2020 roku na Uniwersytecie Szczecińskim!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – szczegółowe informacje w programie.

Koordynator wydziałowy: dr hab. Małgorzata Puc, prof. US; tel. 91 444 1673

Dodaj komentarz