Sprawca m.in. przemocy stanie przed sądem

Sprawca m.in. przemocy stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się w okresie od 2015r. do października 2020r. w jednej z miejscowości gminy Nowogard nad członkami rodziny, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i synem. W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie w okresie pomiędzy 2015r., a październikiem 2020r. wszczynał awantury podczas, których znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz synem.  Mężczyzna poniżał pokrzywdzonych kierując pod ich adresem obelgi, a także kontrolował i ograniczał kontakt z innymi członkami rodziny. Dodatkowo stosował wobec nich przemoc fizyczną,  polegającą  na biciu po całym ciele i szarpaniu. Nadto zabraniał żonie korzystać z jej pieniędzy, wydzielając jedynie drobne kwoty. Synowi natomiast odmawiał pieniędzy na dojazdy do szkoły oraz uniemożliwił kontynuowanie nauki w wybranej przez niego szkole.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 40) nie był dotąd karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 207 § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Poprzedni artykuł

Chciał rozjechać drzewo, a stanie przed sądem

Dodaj komentarz