Fakt, że Goleniów posiada własny szpital jest niezaprzeczalnie wartościowe.

Jednak, czy szpital spełnia oczekiwania lokalnej społeczności, bo przecież to ona w głównej mierze korzysta z oferty medycznej tej placówki.

Za każdym razem, kiedy w przestrzeni publicznej jakiekolwiek media poruszają kwestie goleniowskiego szpitala, internauci szeroko krytykują niektóre aspekt jego działalności.

Co jest zdaniem pacjentów do absolutnej poprawki ? Przede wszystkim izba przyjęć oraz oddział wewnętrzny. Kolejno, w zbiorze negatywów znajduje się, niski poziom podstawowej opieki zdrowotnej oraz niezadowalający poziom opieki świątecznej.

Następne nasuwające się pytanie dotyczy braku pomysłu na zagospodarowanie budynku znajdującego się na terenie szpitala. Budynek, o którym mowa to pozostałość po byłym zakładzie opieki dla seniorów, a jeszcze dalej po oddziale wewnętrznym nr 2. Niszczejący, popadający w ruinę posiadający ogromny potencjał, od kliku lat, stoi i chyli się ku upadkowi, a mógłby przecież pełnić swą służbę społeczną.

Jaki jest powód tego stanu rzeczy ?

Cóż, “ryba zawsze psuje się od głowy”, a głowa to nic innego jak koalicja PO + PSL naszego powiatu, która jak widać, od lat nie ma pomysłu na prowadzenie goleniowskiego szpitala.

Pamiętajmy o tym przy kolejnych wyborach.

Szpital w Goleniowie na sporym minusie

(red.)

 

Dodaj komentarz