Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca odbędą się na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie dwa interesujące wydarzenia plenerowe. Dzieci o godz. 12:00 zapraszamy na spektakl według bajek Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie, natomiast melomanów o godz. 16.00 – na koncert duetu gitarowego Compadres.

Spektakl według bajek Jana Brzechwy będzie spotkaniem z bohaterami najpiękniejszych Bajek Jana Brzechwy. Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak „Żuraw i czapla”, „Na straganie” czy „Samochwała”. Do dziś dzieci śpiewają piosenki o „Kaczce Dziwaczce” i tajemniczych „Wyspach Bergamutach”. Spektakl dostarczy niezapomnianych wrażeń nie tylko najmłodszej widowni, ale również dorosłym pozwoli powrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa. Teatr Rozmaitości Gwitajcie tworzą Jakub Gwit, Izabela Mielczarek i Miłosz Wojciechowski. Nazwa wywodzi się od nazwiska pomysłodawcy i założyciela teatru, szczecińskiego aktora oraz wokalisty Jakuba Gwita. Repertuar teatru jest ukierunkowany przede wszystkim na widownię dziecięcą, a artystom przyświeca myśl Janusza Korczaka „Dziecko, sto masek, sto ról zdolnego aktora”.

Duet Compadres tworzy dwóch gitarzystów: Przemysław Bielec i Marian Mazurek, którzy z wielką pasją oddają się grze na gitarach klasycznych, porywając publiczność do zabawy żywiołową muzyką. Podczas niedzielnego koncertu w programie znajdą się m.in. standardy muzyki latynoamerykańskiej.

Bilety w cenie 10 zł na każde wydarzenie można nabyć na miejscu przed spektaklem i koncertem w kasie CIKiT (wejście I) lub online:  pod linkiem

Uczestników wydarzeń plenerowych obowiązuje przestrzeganie specjalnego regulaminu wydarzenia oraz wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Szczegóły na: https://zamek.szczecin.pl/zwiedzaj-bezpiecznie/.

 

Dodaj komentarz