Szpital w Goleniowie będzie Szpitalem Klinicznym

Zawiadomienie o XXVIII Sesji Rady Powiatu Goleniowskiego

23 września 2021 roku (czwartek) o godzinie 13:0 odbędzie się XXVIII Sesja Rady Powiatu Goleniowskiego w jej porządku obrad znalazły się między innymi następujące punkty :

  1. Informacja Prezesa Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie Sp. z o.o. nt. aktualnej sytuacji w szpitalu.
  2. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie czynności zmierzających do przekazania Samodzielnemu Szpitalowi Klinicznemu nr 2 PUM w Szczecinie mienia znajdującego się w dyspozycji Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie Sp.
    z o.o. z siedzibą w Goleniowie.
  3. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie użytkowaniem nieruchomości będących własnością Powiatu Goleniowskiego, stanowiących kompleks szpitalny położony w Goleniowie przy ul. Nowogardzkiej i ul. Wolińskiej oraz wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy użytkowania.

Znaczy to tyle, że po przyjęciu tych uchwał przez Radę Powiatu otwarta się staje droga do  przejęcia prowadzenia szpitala  dotychczas zarządzanego przez Szpitalne Centrum Medyczne Sp z.o.o. przez Samodzielny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie.

Obiekt zostanie wydzierżawiony wraz z wyposażeniem za symboliczną kwotę 5.000,00 zł rocznie stajac się częścią Szpitala Klinicznego na Pomorzanach w  Szczecinie. Takie rozwiązanie daje nadzieję na rozwój szpitala i zapewni kadrę medyczną. Rozwiązanie takie wydaje się jak najbardziej korzystne i dla Powiatu oraz nas samych czyli potencjalnych użytkowników. Po sfinalizowaniu przejęcia postaramy się czytelnikom opisać planowane zmiany oraz rozwiązania, które dyrekcja  Szpitala Klinicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będzie planować dokonać w naszym szpitalu. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do korzystnych zmian.

 

Andrzej Bugajski

Na zdjęciu. Prezes Zarządu SCM dr n. zdr. Katarzyna Kęcka oraz Starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski

Porządek sesji

Podobny artykuł

Szkoła Rodzenia to nie wszystko, szpital w nowej odsłonie – Video

Dodaj komentarz