Będzie można zwiedzić zakład, w którym buduje się jachty. Wyjątkowy dzień z TTS

To jedna z największych firm w Europie, która specjalizuje się w budowie jachtów. W najbliższą sobotę otwiera się… na zwiedzających! Będzie można obejrzeć większą część zakładu produkcyjnego w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Producent zapowiada moc atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek.

Tak było w 2016r

Dzień Otwarty TTS jest organizowany z myślą o mieszkańcach regionu, pracownikach firmy i ich rodzinach, żeglarzach, jak i tych, którzy szukają atrakcyjnej pracy.
– Wiele osób zna naszą firmę z przekazów medialnych, ale niewiele osób tak naprawdę miało okazję obejrzeć, jak wygląda proces produkcji luksusowego jachtu czy łodzi motorowej – mówi Magdalena Zabłocka-Tutka, HR Business Partner w TTS. – Wielu żeglarzy korzysta z jednostek, które powstawały w naszym goleniowskim zakładzie, ale nie wie, jak są budowane, ile pracy wkładamy w to, by te jednostki były bezpieczne i dawały radość z pływania po akwenach na całym świecie – tłumaczy.
W ramach dnia otwartego w TTS będzie można obejrzeć halę produkcyjną i halę wyposażania jachtów. Będzie można obejrzeć gotowy, w pełni wyposażony jacht, efekt pracy załogi TTS. Firma przewidziała również strefę gastronomiczną i mnóstwo rozrywek. Jakich?

To niespodzianka – uśmiecha się Magdalena Zabłocka-Tutka. – Ugościmy każdego, bez względu na wiek. Przewidzieliśmy atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych zwiedzających – dodaje.
Jak mówi, wielu pracowników firmy na co dzień opowiada swoim bliskim o tym, jak wygląda praca w TTS. Ile pracy trzeba włożyć w to, by powstała jednostka, która później zachwyca żeglarzy, czy też ile umiejętności potrzeba, by wykonać jacht. Tymczasem niewiele osób mogło rzeczywiście zobaczyć to na własne oczy.
Współczesny szkutnik, czyli specjalista budujący jachty, musi posiadać umiejętności laminowania, znać się na obróbce drewna, być hydraulikiem, monterem, elektrykiem… to nie jest łatwa praca, przecież budowa jachtu to trudne zadanie – wyjaśnia Magdalena Zabłocka-Tutka. – Odwiedzając TTS, będzie można poznać ten wyjątkowy zawód – dodaje.
TTS należy do Grupy Hanse Yachts, jednego z największych producentów jachtów w Europie. Niedawno otworzył nowoczesne biuro projektowo-badawcze w Szczecinie, Balticdesign Institute. Tu będą projektowane nowe jednostki, w Goleniowskim zakładzie z kolei będą one budowane.

Dzień otwarty w TTS odbędzie się w sobotę, od godziny 9:00 i potrwa do 15:00. Zakład znajduje się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, ul. Prosta 28 w Łozienicy.

Dzień Otwarty w TTS w 2016

Podobny artykuł

Strona TTS

 

Dodaj komentarz