Podejrzani o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych zasiądą na ławie oskarżonych

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym miedzy innymi o wprowadzenie do obrotu i udzielanie narkotyków, tj. m.in. o czyny z art. 56 ust. 1 i z art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 4 lutego 2021r. w Kulicach funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. W toku podjętych czynności okazało się, że kierujący nim mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy, a ponadto w pojeździe posiada amfetaminę w ilości ponad 21 gram. 

W związku z  powyższym mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności procesowe w sprawie doprowadziły do ustalenia dwóch kolejnych osób podejrzanych, od których podejrzany m.in.  nabył narkotyki. 

                    Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty udzielania narkotyków innym osobom, również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jeden z nich ponadto usłyszał zarzut posiadania, wprowadzenia do obrotu narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem, jeden mężczyzna usłyszał ponadto zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy, a kolejny uczestnictwa w obrocie narkotykami. 

                     Na wniosek prokuratora wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec trzeciego sprawcy zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. 

Wszystkie środki zapobiegawcze były stosowane również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu. Nadto na mieniu jednego z podejrzanych prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.  

                         Podejrzani (l. 27, 23 i 35) w toku śledztwa przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Dwaj z nich byli już wcześniej karani sądownie, a niektórych z zarzucanych im czynów dopuścili się w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat. 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz