Marek Kościółek w WIELOPOLU SKRZYŃSKIM – PREMIERA “KANTOR TU JEST” – 9 LIPCA

Po dwóch premierach w Gdyni, Marek Kościółek twórca maszewskiego Teatru Krzyk, dzisiaj zagra w Wielopolu Skrzyńskim w spektaklu “KANTOR TU JEST” w reżyserii Magdaleny Miklasz.

„Kantor tu jest” – to praca skupiona wokół grupy niezależnych artystów, którzy od paru lat pracują wspólnie pod nazwą: „Latający Teatr Kantorowi”.

Tym razem artyści LTK zaprosili do współpracy reżyserkę Magdalenę Miklasz znaną m.in z reżyserii “Być jak Beata” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

„Dlaczego człowiek nie widzi rzeczy? Sam stoi na przeszkodzie: zakrywa sobą rzeczy.”

F. Nietsche

 

A co gdyby przedmiotom Kantora dać głos? Czy mogą opowiedzieć swoją historię o słynnym teatrze Cricot i o związku z jednym z najbardziej rewolucyjnych artystów polskiego teatru? Jaki obraz wyłoni się z relacji deski, krzesła, worka jutowego, karabinu, manekina, szalika i rowerka, aktorów tak istotnych dla Kantora. Czy przedmioty mają prawo do własnej opowieści?

Grupa niezależnych artystów zamknięta w Wielopolu Skrzyńskim latem 2021 roku próbowała zobaczyć teatr Tadeusza Kantora z perspektywy jego słynnych obiektów. Eksperyment się powiódł. Duchy zostały wywołane.

LTK

Wielopole Skrzyńskie, 9 lipca, godzina 19.00,

Latający Teatr Kantorowi

„Kantor tu jest”

Reżyseria, scenariusz i opracowanie muzyczne: Magdalena Miklasz

Aktorzy: Grażyna Tabor (Racibórz), Monika Nitkiewicz-Mitrut (Kraśnik), Karina Góra (Tomaszów Mazowiecki), Monika Adamiec (Rzeszów), Anna Jamrozek-Sowa (Rzeszów), Barbara Wójcik-Wiktorowicz (Jaworzno), Marcin Woszczewski (Ruda Huta) oraz Marek Kościółek (Goleniów/Maszewo)

Muzycy: Magdalena Miklasz, Karina Góra oraz Julian Maziarz

Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Światła/dźwięk: Marcin Nawrocki i Damian Budziwojski

Foto: Ewa Rachlewicz-Dehnel]

 

 

(red.)

Dodaj komentarz