Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Goleniowie – online, troje radnych próbowało ustalić,  czy w obradach bierze udział burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz. Na samym początku obrad Radny Krzysztof Sypień poprosił o wywołanie pracowników, którzy będą uczestniczyć w obradach w imieniu urzędu. Na to pytanie udzielił lakonicznej odpowiedzi Zastępca Burmistrza Tomasz Banach, twierdząc, że w każdej chwili można poprosić do udzielenia odpowiedzi pracowników podczas obrad i że są do dyspozycji. Ad vocem radny poprosił wobec tego o przedstawienie składu burmistrzów biorących udział w sesji. Na tak zadane pytanie, kolejny raz Tomasz Banach udzielił wymijającej odpowiedzi , że wszyscy pracownicy urzędu są do dyspozycji, na co radny Sypień poprosił jeszcze raz o przedstawienie klarownej odpowiedzi na zadane pytanie. Tomasz Banach odpowiedział,  że nie rozumie pytania i zaznaczył,  że wszyscy burmistrzostwie biorą udział w sesji.

Mimo tych zapewnień , ani razu podczas sesji nie zabrał głosu Robert Krupowicz, i nie potwierdził swojej obecności nawet milcząco. Radna Aleksandra Muszyńska stwierdziła, że chciała by zobaczyć na sesji Burmistrza Roberta Krupowicza na własne oczy.

Czy jest to ewidentne lekceważenie przez Burmistrza Krupowicza radnych, czy też markowanie w obradach oraz obecności w pracy Krupowicza, być może wyjaśni wniosek postawiony przez Radną Małgorzatę Latka, która na koniec sesji poprosiła o pisemne wyjaśnienie kwestii, czy w dniu dzisiejszym Burmistrz Krupowicz jest w pracy.

Tak czy inaczej, na dzisiejszej sesji ponownie objawiła się obstrukcyjna postawa Roberta Krupowicza wobec radnych i nas mieszkańców.

Andrzej Bugajski.

Dodaj komentarz