Spowodował wypadek ze skuterem, Stanie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z jadącym skuterem, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 8 grudnia 2022 r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego podejrzany kierując samochodem marki Citroen naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się skuterem pokrzywdzonemu. Na skutek zderzenia obu pojazdów kierujący skuterem doznał szeregu obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania obojczyka, złamania żeber, które spowodowały ciężki uszczerbek na jego zdrowiu o w postacie choroby realnie zagrażającej  życiu.

Podejrzany (lat 29) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Inny podobny artykuł

 

Zachomikował prawie 150g proszku amfetaminy i 86g konopi

 

 

 

 

Dodaj komentarz