Państwo w Państwie ma co robić w Goleniowie

Dzisiaj reporterzy programu Państwo w Państwie stacji TV Polsat ponownie pojawili się w Goleniowie.

Przypomnijmy – całkiem niedawno na antenie programu PwP wyemitowano materiał dotyczący Pana Edwarda Szymańskiego z Rurzycy, w którym przedstawiono kulisy włamania do jakiego doszło w Jego domu, w roku 2015.  Tym razem realizatorzy podjęli się przedstawienia opisywanej przez nas wielokrotnie sprawy mieszkańców bloku przy ul. Kościuszki 3. W nagraniu wzięli udział mieszkańcy bloku. Jak się dowiedzieliśmy, władze gminy z Burmistrzem Robertem Krupowiczem odmówili udziału w programie.  Tak samo zareagował przedstawiciel TBS w Goleniowie czyli Pani Prezes .

 

Dla przypomnienia sprawy zapraszamy do obejrzenia materiału, zrealizowanego przez nas pt. Problematyczny blok czy ludzie?

W dniu 24.02.2020 na posiedzenie komisji Spraw Społecznych Rady Miasta w Goleniowie przybyli mieszkańcy zagrożonego zawaleniem bloku przy ul. Kościuszki w Goleniowie. Przypomnieć należy, że na prawie 3 miliony określono kwotę jaką trzeba wyasygnować na uchronienie domu, w którym mieszkają, przed skutkami grożącej budynkowi katastrofy budowlanej. Słowa pełne rozpaczy i słusznych pretensji skierowali do radnych. Po tym w jaki sposób potraktował ich Burmistrz Robert Krupowicz, raczej próżno mogą czekać zrozumienia. W większości starsi ludzie, zwrócili się z prośbą o ich wysłuchanie, oraz o pomoc w rozwiązaniu problemu, z którym przyszło im się zderzyć.

 

Do sprawy będziemy wracać

Andrzej Bugajski

 

foto: Czołówka programu Państwo w Państwie  stacji Polsat TV, pozostałe zdjęcia  goleniow.net

Dodaj komentarz