Nietrzeźwy traktorzysta “na zakazie” nie zatrzymał się do kontroli

26- letni traktorzysta zatrzymany przez nowogardzkich policjantów kierował pojazdem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nie dość, że był nietrzeźwy i nie zatrzymał się funkcjonariuszom do kontroli drogowej to jeszcze złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie (05.02.2021 r.), policjanci z nowogardzkiej patrolówki podczas patrolu miejscowości Krasnołęka podjęli kontrolę drogową wobec kierującego  ciągnikiem marki Ursus. Pomimo dawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało kierowcą ciągnika był nietrzeźwy 26-letni mieszkaniec Gm. Nowogard. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo zatrzymany posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy: Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, jak również kontynuuje jazdę pomimo polecenia do zatrzymania pojazdu do kontroli, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz