Od dawna stoimy na stanowisku, że na poziomie gminy nie powinno prowadzić się gierek politycznych, włodarz nie musi posiadać większościowego zaplecza w postaci biernych i wiernych radnych, a burmistrz i Rada powinni prowadzić dialog partnerski, bez wycieczek personalnych, skupiając się na pracy na rzecz i dla dobra wszystkich, bez wyjątku mieszkańców. Taki model stoi jednak w sprzeczności z autorskim pomysłem budowy “Dobrego miejsca do życia” dla wybrańców.

Komentarz internauty o pseudonimie Borsuk niestety nic nie stracił na swej aktualności, a szczególnie jeden fragment jego wypowiedzi” … Recepta na zarządzanie ludźmi była prosta: wszystkich zastraszyć, mieć na każdego haka, a tych co bardziej niezależnych wyśmiać, zdyskredytować i szczuć…“.

Tę swoistą “Receptę na zarządzanie” potwierdza i stosuje pełniący obowiązki burmistrza I zastępca Henryk Zajko, a dowodem na to jest jego wypowiedź dla dla propagandowej tuby Urzędu.
Link – https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=230503121995833

Niestety na chwilę obecną film z wypowiedzią I zastępcy nie jest dostępny ani na stronie Gminy Goleniów ani na stronie Youtube. Przypadek, przeoczenie, czy celowe działanie?

Skoro “brudy” się rozlewają, a pamięć ludzka jest krótka, warto wrócić do przeszłości i przypomnieć zeszłoroczne działanie burmistrza kiedy z projektu budżetu wykreślano ul. Metalową.

Wnoszenie autopoprawki do projektu budżetu na 2020 r. przez burmistrza Roberta Krupowicza.

Wypowiedź w sprawie ul. Metalowej skarbnika Gminy Goleniów Mirosława Guzikiewicza.

Uwypuklić należy w szczególności jeden fragment wypowiedzi skarbnika- ” W tym momencie bilans jest na 0, a kwota tych wolnych środków, jeżeli już pozostanie, to już do dyspozycji będzie w przyszłości”.

Przyszłość stała się teraźniejszością i Gmina Goleniów w roku pańskim 2020 otrzymała na budowę ul. Metalowej (DG 225059Z) wraz z budową łącznika na odcinku od ul. Metalowej do ul. Nowogardzkiej w Goleniowie 4 948 752,86 zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, przy deklarowanej kwocie środków własnych w wysokości 9 897 505,72 zł (zadania gminne lista podstawowa poz. 21).

Link do dokumentu – Dofinansowania Wojewody

Dlaczego po potwierdzeniu otrzymania dofinansowania burmistrz nie zwrócił się do Rady Miejskiej o zaakceptowanie zmian w budżecie na 2020 r. w celu rozpoczęcia procesu budowy ul. Metalowej?

Czy, a jeżeli tak – gdzie skarbnik rozdysponował, przy wprowadzanych praktycznie co miesiąc zmianach do budżetu kwotę 7 051 247 zł? Wiedział przecież, że budowa ul. Metalowej wraz z łącznikiem otrzymała w kwietniu 2020 r. dofinansowanie, które powinno być uruchomione do końca roku?

Czy budowa ul. Metalowej miała się stać tym przysłowiowym “asem w rękawie” powracającego z długotrwałego zwolnienia lekarskiego burmistrza?

Czy kwota dofinansowania, w związku z niewykorzystaniem jej przez Gminę w planowanym okresie czasu, została przez wojewodę zwrócona do budżetu centralnego, czy raczej z przyczyn obiektywnych, na wniosek burmistrza Gminy Goleniów, została przesunięta na rok 2021?

Pytania się mnożą, frustracja narasta, mataczenie sięga apogeum, jednak spektakl pt. ” To ja tu rządzę” musi trwać.

P.S.

Układ powiązań tzw. układ goleniowski pod wpływem opinii publicznej oraz radnych opozycji szuka oraz używa wszelkich metod na zohydzenie i ośmieszenie działań przeciwników. Możliwość utraty wpływów, stołków i synekur  doprowadza do tego, że Zastępcy Burmistrza kłamią  w nakręcanych materiałach Wideo w żywe oczy opinię społeczną. Doszło tak perfidnych oskarżeń,  że dwóch radnych,  chcą wybudowania ulicy , która jest dojazdem do ich posesji, co jest nieprawdą i pomówieniem. Obydwaj mieszkają przy innych ulicach niż ta  (zresztą strasznie dziurawa) , która znalazła się w propozycji radnych opozycji do wybudowania.

Ohydnym pomówieniem prawdopodobnie  mającym za zadanie dyskredytację opozycji i kolejną nieprawdą jest powiedzenie jakoby Radni z opozycji “pojawili się” na rozmowy z Burmistrzem.  Gdzie było akurat na odwrót i to trzech “apostołów” w postaci zastępców burmistrza oraz skarbnika przybyło z prośbą o rozmowy do radnych , którzy akurat byli w urzędzie na kontroli dokumentów dotyczących PGK.

Urągających pomówień jest niestety więcej,  na przykład dwóch radnych, którzy również nie mają hamulców w swoich twierdzeniach.

W tej sytuacji nie zdziwi nas to , że posypie się masa zawiadomień do Prokuratury , gdyż pomówieni radni chcąc walczyć o swoje dobre imię będą musieli wykonać takie kroki.

I na koniec apel. Panie Burmistrzu Henryku Zajko – Przeproś Pan . Normalnie i po ludzku – Przeproś.

(red.)

 

 

Dodaj komentarz