Dzisiaj KRZYK gra w Nitrze (Słowacja)

Krzyk w Nitrze (Słowacja)
Dzisiaj przedstawił sztukę “HEJ TY” w reżyserii Anny Giniewskiej oraz Marka Kościółka na otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych
Od wczoraj teatr przebywa na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Nitrze (Słowacja).
To Pierwszy wyjazd międzynarodowy w czasie pandemii, a drugi w ogóle w tym okresie po wizycie u przyjaciół teatru w Dzierzgoniu z Teatru 3 i Pół.
Wyjazd udało się przeprowadzić dzięki determinacji teatrologa i pedagoga teatralnego Sylvii Bartakovej i jej przyjaciół z organizacji Nitriansky Samospavny Kraj, a także władz miasta Nitra.
Teatrowi udało się uzyskać wsparcie województwa zachodniopomorskiego, które jest głównym partnerem przy tym wyjeździe. Teatr Kościółka reprezentuje nie tylko Maszewo, powiat goleniowski, ale właśnie województwo zachodniopomorskie oraz nasz kraj. Poza tym wyjazd wspierają osoby prywatne, co bardzo cieszy i motywuje.
Dzisiaj Ola Czubińska (tegoroczna maturzystka) oraz Nikola Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) zagrają znowu razem i spektaklem “HEJ, TY” otworzyli Festiwal. Marek Kościółek oraz Dima Czerkasky poprowadzą zaś przez trzy dni autorski warsztat z wybranymi uczestnikami Festiwalu.
(red.)

Dodaj komentarz