Panie Radny Mituła ośmielam się powiedzieć, że działa Pan na szkodę Gminy Goleniów – to słowa Burmistrza Tomasza Banacha wypowiedziane podczas posiedzenia ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Słowa te padły w kontekście zarzutów jakie od kilku miesięcy stawia radny Mituła, pod adresem naszych włodarzy, w temacie braku autobusów w Centrum Przesiadkowym w Załomiu.

W telegraficznym skrócie przypomnijmy, że chodzi o Centrum Przesiadkowe Park&Ride, które zostało wybudowane w dużej mierze ze środków unijnych w połączeniu ze środkami z budżetu Gminy Goleniów, po to aby mieszkańcy nie musieli jechać autami do centrum Szczecina, a mieli sposobność zostawić swoje auta na parkingu Centrum Przesiadkowego i do wybranego celu dojechać komunikacją miejską. Założeniem projektu jest ograniczenie emisji spalin i wyprowadzenie samochodów z centrum Szczecina.

W zamian za wybudowanie obiektu przez Goleniów, miasto Szczecin zobligował się do uruchomienia linii autobusowych bez żadnych dodatkowych kosztów dla naszej Gminy.

Podpisano stosowne porozumienie, Goleniów umowy dotrzymał i …. i klops bo do akcji wkroczył Radny Mituła, który jak wszyscy wiedzą wszedł w koalicję z prezydentem Krzystkiem.

Zaczęła się więc przepychanka. Szczecin rakiem zaczął wycofywać się z porozumienia twierdząc, że potrzebne jest nowe, a z resztą Gmina Goleniów ma zapłacić za autobusy. Cały szkopuł w tym, że nie tak miało być i rzeczywiście porozumienie stanowi jasno, że za autobusy płaci miasto Szczecin.

Z informacji jakie przekazał nam Burmistrz Tomasz Banach w dniu dzisiejszym wynika, że wszystkie finalne ustalenia pomiędzy Goleniowem, a Szczecinem zostały dopięte. Wszelkie dokumenty zostały przesłane i w tym momencie czekamy jedynie na akceptację Pana Krzystka.

Czy od 1 września autobusy ruszą w trasę, czy nadal Pan Mituła z Panem Prezydentem Krzystkiem, na siłą będą próbować wykazać, że Krupowicz z Banachem są winni wszystkim nieszczęściom tego świata ?

Na marginesie jedynie dodamy, że bardzo na poważnie należałoby zastanowić się nad kwestią czyje interesy są bliższe koszuli radnego Łukasza Mituły ?

( red.)

Dodaj komentarz