Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie zapraszają na spotkania w trakcie najbliższych wydarzeń na terenie województwa zachodniopomorskiego. Będzie to okazja do rozmów o lesie, gospodarce leśnej, pracy leśnika, a także o tym, gdzie warto wybrać się na leśną wycieczkę i jak zabezpieczyć się przed kleszczami.

Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się od naszych pracowników jakie są zasady zachowania w lesie, gdzie można rozpalić ognisko, w jaki sposób przygotować się do spaceru po lesie.

16 lipca zapraszamy do miejscowości Brojce na Piknik z Produktem Polskim, gdzie będzie można spotkać leśników z Nadleśnictwa Gryfice.

18 lipca w trakcie happeningu w Szczecinie poprzedzającego wrześniową edycję Music.Design.Form Festival organizowaną przez Filharmonię Szczecińską, leśnicy z Nadleśnictwa Kliniska rozdadzą 100 drzewek wśród uczestników wydarzenia.

Natomiast w dniach 22-24 lipca w trakcie Jarmarku Jakubowego w Szczecinie na stoisku promocyjnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, będzie można porozmawiać z przedstawicielami nadleśnictw: Goleniów, Gryfice, Łobez, Międzyzdroje, Nowogard i Rokita.

Zapraszamy na stoiska edukacyjno-promocyjne, gdzie na wszystkich czekają zabawy i konkursy o tematyce leśnej, rozmowy z leśnikiem czy prezentacje zastosowań drewna.

Fot. Archiwum RDLP Szczecin

https://www.szczecin.lasy.gov.pl

 

 

Inny ciekawy artykuł

Zero dobrej woli, zero współpracy

Dodaj komentarz