Służba Więzienna podarowała maseczki

Maseczki ochronne uszyte w Zakładzie Karnym w Nowogardzie trafiły do nowogardzkiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Przekazane maseczki zostały wykonane przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w nowogardzkiej jednostce. Wszystko to w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga. Skazani szyja maseczki w ramach programu resocjalizacji ”Epidemii mówimy STOP”.

W programie uczestniczy 15 skazanych, nie mieliśmy żadnego problemu z naborem chętnych do udziału w nim. Skazani chcą pomagać, czują się potrzebni. Mają świadomość że dzięki pomocy potrzebującym odpracowują część swojej winy. – powiedział kpt. Przemysław Sońtka rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji Zakładu Karnego w Nowogardzie za przekazane maseczki, które wykorzystamy chociażby w czasie zbliżających się egzaminów. Dzięki temu, że są tak piękne i kolorowe z radością będą je nosić również nasi uczniowie. – powiedziała Joanna Wardzińska dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie.

Podobne programy resocjalizacji, w których skazani szyją maseczki ochronne realizowane są we wszystkich jednostkach podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby więziennej w Szczecinie. Łącznie uczestniczy w nich 78 osadzonych.

 

(red.)

Dodaj komentarz