Udaremniona próba przemytu środków odurzających na teren Zakładu Karnego w Nowogardzie.

W korespondencji kierowanej do jednego z osadzonych odbywających karę w nowogardzkim więzieniu ujawniono dwa foliowe zawiniątka, o wadze 1,378 g, w których znajdowała się nieznana substancja plastyczna koloru pomarańczowego.

Podejrzenie funkcjonariuszki z Zakładu Karnego w Nowogardzie wzbudziła jedna z przesyłek, której kontroli dokonywała w celu sprawdzenia jej zawartości. Przesyłka zawierała album zdjęciowy.
W trakcie kontroli koperty, w jej rogu pomiędzy tzw. folią bąbelkową a papierem funkcjonariuszka ujawniła dwa foliowe zawiniątka, o wadze 1,378 g brutto, w których znajdowała się nieznana substancja plastyczna koloru pomarańczowego. Za pomocą testera NARK®II przeprowadzono jej wstępne badanie pod kątem zawartości substancji niedozwolonych. Analiza wskazała, że zakwestionowany przedmiot może zawierać w swoim składzie MDMA/Ecstazy.

O zaistniały zdarzeniu niezwłocznie poinformowana zostali policjanci z Komisariatu Policji w Nowogardzie, którzy zabezpieczyli znalezioną substancję. Dyrektor Zakładu Karnego wszczął w sprawie czynności wyjaśniające. Jest to standardowa procedura w tego typu zdarzeniach – powiedział kpt. Przemysław Sońtka rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Jest to kolejna nieudana próba transferu na teren jednostki penitencjarnej środków odurzających. Wcześniejszej udaremnione próby zostały ujawnione między innymi w paczkach przesyłanych do skazanych z zewnątrz oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi.

(red.)

Dodaj komentarz