Żeglugowe mapy Jeziora Dąbie – zaktualizowane

Żeglugowe mapy Jeziora Dąbie zaktualizowane – mogą być wykorzystywane zarówno w transporcie towarowym jak i turystyce

W sezonie 2019/2020 nie było konieczności prowadzenia akcji lodołamania, co nie zmienia faktu, że ekipy pracujące na Odrze miały szerokie pole do działania. Wody Polskie zaktualizowały mapę śródlądowych dróg wodnych na Jeziorze Dąbie. Mapy są cennym źródłem informacji o akwenie zarówno dla osób zajmujących się logistyką jak i dla turystów. Można je pobrać ze strony internetowej Wód Polskich w Szczecinie.

 

Mapy dróg wodnych przygotowane – przydatne dla turystów, ale i dla obsługi żeglugowej

Wody Polskie w Szczecinie opublikowały właśnie zaktualizowane mapy Jeziora Dąbie, które zawierają między innymi tory wodne, pływające oznakowanie nawigacyjne czy pozycje stanowisk sieciowych zgodnych z decyzjami na rok 2020. Mapy mogą być przydatne dla wszystkich użytkowników dróg wodnych i mowa tu zarówno o komunikacji żeglugowej, jak i o turystach, którzy korzystają ze Szczecińskiego Węzła Wodnego. Mapy w dwóch wersjach w postaci plików pdf można pobrać ze strony internetowej www.szczecin.wody.gov.pl
– Mapy skierowane są do wszystkich użytkowników śródlądowych dróg wodnych, od żeglugi towarowej (zgodnie z klasyfikacją śródlądowych dróg wodnych – Tor Główny na jeziorze Dąbie posiada Vb klasę) po małe statki sportowo-turystyczne. Pracownicy Obiektu Hydrotechnicznego Podjuchy każdej wiosny, po zakończonej akcji lodołamania przy pomocy specjalistycznych jednostek pływających wystawiają oznakowanie w Szczecińskim Węźle Wodnym – wyjaśnia Mateusz Zagata, starszy specjalista Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej. Wody Polskie w Szczecinie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego realizują projekt pn. „Modernizacja oznakowania nawigacyjnego szlaków żeglownych na śródlądowych drogach wodnych Szczecińskiego Węzła Wodnego wraz ze sprzętem do obsługi”. Dzięki modernizacji oznakowania szlaki żeglowne będą lepiej widoczne a uprawianie żeglugi jeszcze bezpieczniejsze.

Dyrektor Duklanowski: „Korzystajmy, ale zachowajmy ostrożność. Koronawirus jeszcze nie ustąpił”

Od 4 maja zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu pandemii można uprawiać sporty wodne i motorowodne lub rekreację, przy czym z jednego sprzętu mogą korzystać w tym samym czasie nie więcej niż 2 osoby, z wyłączeniem osób zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie
– Wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego zachęcamy do korzystania z akwenów w sezonie letnim. Szczeciński Węzeł Wodny jest wyjątkowo malowniczy i dzięki swojej różnorodności stanowi wyjątkowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Cieszy nas też mający miejsce od kilkunastu już praktycznie lat „powrót Szczecina nad wodę” wyrażający się w coraz szerszym propagowaniu korzystania z wodnych atrakcji turystycznych naszego miasta. Jednocześnie, kiedy z jednej strony zapraszamy do spędzania czasu nad wodą, bo każda okazja jest do tego dobra, pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa wskazanych w najnowszych dokumentach rządowych i ministerialnych, gdyż pandemia koronawirusa nadal nie ustąpiła – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Dodaj komentarz