Węgierskie, nisko kosztowe linie lotnicze Wizz Air uruchomiają długo oczekiwane na Pomorzu Zachodnim połączenie z Ukrainą. Od 3 lipca br. będziemy mogli dwa razy w tygodniu polecieć na trasie Lwów – Szczecin – Lwów. Destynację będzie obsługiwał dysponujący 180 miejscami samolot Airbus A-320.

Za tym połączeniem lobbowaliśmy od dłuższego czasu, rozmawialiśmy z kilkoma przewoźnikami i cieszę się, że Wizz Air zdecydował się na ten krok. W tych trudnych czasach, to bardzo dobra wiadomość, na którą z utęsknieniem wyczekiwali przedsiębiorcy – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. – Mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na uruchomienie lotów zgodnie z założeniami.

W poniedziałki z samego rana wylot ze Lwowa do Szczecina i powrót na Ukrainę. Tak samo w piątek. Takie ułożenie siatki połączeń, to olbrzymie ułatwienie dla pracujących w regionie obywateli Ukrainy ale i okazja dla mieszkańców Pomorza Zachodniego do weekendowej wycieczki. Ceny biletów rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę.

Współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości  pojawią się kolejne – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.
Uruchomieniu nowego połączenie pomogła decyzja Wizz Air, który w lipcu na lotnisku we Lwowie uruchamia swoją nową bazę.
– Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń, wdrażając jednocześnie zwiększone środki w zakresie zdrowia. Dzisiejsze wydarzenie to kolejny kamień milowy w historii WIZZ na Ukrainie – ogłoszenie otwarcia bazy we Lwowie oraz uruchomienie 5 nowych tras od lipca. Ponadto ogłaszamy 2 nowe trasy do Charkowa. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju – mówi George Michalopoulos, dyrektor handlowy w Wizz Air.

Wizz Air obsługuje już loty z Goleniowa do Bergen, Oslo Torp i Stavanger. Obecnie z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów swoje rozkładowe połączenia oferuje 5 Przewoźników (PLL LOT, Ryanair, Norwegian, Wizz Air oraz SAS), na 12 trasach.

Dodaj komentarz