Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali kolejne prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego, patrolując miejscowość Budzieszowice, zwrócili uwagę na pojazd marki Renault 407. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący samochodem porusza się z prędkością 102 km/h. 34-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz