Podczas minionego weekendu goleniowscy funkcjonariusze ujawnili, aż siedmiu kierujących, którzy przekroczyli prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Nie zabrakło również amatorów „nietrzeźwych przejażdżek”.

Podczas weekendowych służb goleniowscy policjanci, nie narzekali na brak pracy. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, zatrzymali 7 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h.

Rekordzistą niechlubnej listy był 56-latek kierujący pojazdem Volvo, który w obszarze zabudowanym w miejscowości Tarnówko jechał z prędkością 108km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 68km/h. Za popełnione wykroczenie 56-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W miniony weekend nie zabrakło również amatorów zasiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko podczas samego weekendu mundurowi zatrzymali, aż siedmiu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W tej dziedzinie niechlubnym rekordzistką okazała się 27-letnia mieszkanka powiatu goleniowskiego, która na przejażdżkę swoim Mercedesem wybrała się mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta wpadła w ręce stróżów prawa po spowodowaniu kolizji drogowej.

Również w tym przypadku mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i odrobinę wyobraźni. Statystyki nie kłamią. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są alkohol i nadmierna prędkość.

Kierowco! Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od nas samych!

Dodaj komentarz