Ciepło, bezdeszczowo, kolorowo, barwie i cudownie. Październik w tym roku mocno nas rozpieszcza, a więc nie pozostaje nic tylko korzystać z uroku naszej przepięknej złotej, polskiej jesieni.

W okolicy Goleniowa mamy mnóstwo przeuroczych miejsc, ścieżek i szlaków na spacery. Jednym z nich jest fragment trasy turystycznej BLUE VELO, na który wejść można w miejscowości Modrzewie.

Blue Velo to Trasa północ – południe, która łączy Bałtyk wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i przez Pojezierze Myśliborskie z Kostrzynem nad Odrą. Trasa jest bardzo popularna wśród osób chcących na własnych kołach dotrzeć nad morze i kontynuować podróż wzdłuż wybrzeża. Mniej doświadczonym turystom rekomendujemy odcinki pomiędzy Stepnicą a Międzyzdrojami, oraz Gryfinem i Trzcińskiem-Zdrój. Północna część tras prowadzi wzdłuż wód Jeziora Dąbie oraz Zalewu Szczecińskiego. Na południu duża jej część została wybudowana na starotorzach dawnych linii kolejowych. Podróż północnym odcinkiem umili nam widok bezkresnych wód Zalewu, dopełnionych widokiem żagli oraz odgłosami licznie występującego tu ptactwa. Część południowa trasy to zamki, winnice i dawne młyny wodne.

Masz ochotę potuptać lub pojeździć kliknij link i pobierz aplikację – Link 

Urokliwie, smacznie i miło

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz