W dniach 12-14 grudnia 2023 r., już po raz kolejny, odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas maturalnych, którzy w 2024 roku przystąpią do egzaminu dojrzałości i mają zamiar kontynuować edukację w szkole wyższej. Głównym celem organizatorów jest zapoznanie maturzystów z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Szczecińskiego, a także pokazanie zaplecza kształcenia na uczelni.

 

Dni Otwarte odbędą się na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Szczecińskiego, według poniższego harmonogramu:

  • 12 grudnia 2023 r.  Wydział Humanistyczny, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Teologiczny;
  • 13 grudnia 2023 r. – Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytut Biologii, Instytut Nauk o Morzu i Środowisku) oraz Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia;
  • 14 grudnia 2023 r. – Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytut Fizyki, Instytut Matematyki).

 

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach przygotowanych przez kadrę naukową uczelni. W programie wydarzenia są m.in.:

  • symulacja rozprawy sądowej,
  • zajęcia w strzelnicy laserowej,
  • wizyta w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym eLBRUS,
  • warsztaty z oględzin kryminalistycznych,
  • wizyta w Muzeum Olimpizmu,
  • prezentacja Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii oraz wiele innych.

Kandydaci na studia będą mogli również wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez pracowników wydziału oraz zwiedzić budynek w trakcie organizowanych wycieczek.

Ponadto eksperci z Biura Rekrutacji pomogą maturzystom dobrać przedmioty maturalne, aby mogli dostać się na wymarzony kierunek i podpowiedzą, jak przy rejestracji na studia uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Poznanie szczegółowych wymagań rekrutacyjnych pozwoli kandydatom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym [email protected].

Szczegółowe informacje na temat programu Dni Otwartych znajdują się na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl/dni-otwarte.

 

GN

 

Inny ciekawy artykuł

 

Rówieśnicza przemoc seksualna

 

 

Dodaj komentarz