Poseł był – Poseł dołoży wszelkich starań ?

22.10.2021r. odbyły się dwa zaplanowane spotkania Posła PiS Leszka Dobrzyńskiego z mieszkańcami naszej gminy. Celem spotkań, jak podkreślił Pan Poseł, była rozmowa o problemach lokalnych, krajowych, a także tych z areny międzynarodowej.

Spotkania miały miejsce w Goleniowie oraz Budnie.

Frekwencja w Goleniowie była żenująco niska. Na sali, wyłączając trzech dziennikarzy, było 9 osób. Wiodącym tematem spotkania był brak zaangażowania Radnych Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w Goleniowie w sprawy mieszkańców.

Została również przedstawiona sprawa prywatyzacji stołówek i tego, że przez ostatnie pól roku Panie Radne nie podjęły żadnych działań w sprawie stwierdzenia czy rzeczywiście Burmistrz Gminy Goleniów narusza przepisy prawa obciążając rodziców dzieci korzystających z kuchni przedszkolnych oraz szkolnych całkowitym kosztem przygotowania posiłku.

Pan Poseł przyznał, iż o sprawie dowiaduje się po raz pierwszy, bowiem żaden z lokalnych działaczy PiS nie szukał u niego pomocy w tej materii.

Zobligował również Pana Arkadiusza Guziaka do zapoznania się z całą sprawą bardzo dogłębnie, siebie natomiast do złożenia wniosku do Regionalnej Izby Obrachunkowej o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.

W Budnie frekwencja dopisała. Rozmowy zaś zdominował jeden temat – ” Fabryka” – która niepokoi mieszkańców. Pan Poseł przyznał, że doskonale rozumie postawę miejscowej społeczności.  Zaoferował również zorganizowanie spotkania pomiędzy Panem Wojewodą zachodniopomorskim, instytucjami które muszą zaopiniować raport przedstawiony przez inwestora, a przedstawicielami wsi Budno.

Jak potoczą się rozmowy ? Czy Poseł dołoży wszelkich starań aby wyjaśnić niejasne sprawy ?

Będziemy Państwa informować na bieżąco.

(red.)

 

 

Dodaj komentarz