Śpiewanie Pieśni Patriotycznych – Foto Relacja

10 listopada 2023 r., nasza biblioteka stała się świadkiem wyjątkowego spotkania zorganizowanego z okazji obchodów Święta Niepodległości. W tym dniu zgromadzili się przedstawiciele różnych grup społecznych, aby razem celebrować ważne wydarzenie w historii Polski.
Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, której tematem było trudne dążenie do odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, której akompaniament zapewniła utalentowana grupa uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie. Ich wykonanie wypełniło biblioteczną przestrzeń dźwiękiem dumy narodowej i wzbudziło wzruszenie w sercach obecnych gości.

Warto podkreślić, że w wydarzeniu wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także przedstawiciele Goleniowskiego Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym “Ewa”, Towarzystwa Walki Kalectwem oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Goleniowie.

Ich obecność wprowadziła do wydarzenia element mądrości i doświadczenia, ukazując, że dążenie do wolności i poznawanie historii kraju to proces, który trwa przez całe życie.

To wydarzenie nie tylko umocniło więzi społeczności lokalnej, ale także przypomniało nam o wartościach, które leżą u podstaw idei niepodległości. W tych chwilach wzajemnego szacunku i patriotyzmu wszyscy obecni poczuliśmy, że historia naszej ojczyzny jest wspólnym dziedzictwem, które zobowiązuje do pielęgnowania ducha wolności i solidarności.

Foto relacja: Jacek Capiga

Opracowanie: Miejska i Powiatowa Biblioteka w Goleniowie 

Dodaj komentarz