Zamykają drogę od Pucic do Czarnej Łąki

Od dnia 31 lipca 2023r. zostaje zamknięta droga powiatowa nr 4101Z  na odcinku Czarna Łąka – Pucice. Zamknięcie drogi związane jest z remontem i przebudową drogi powiatowej ETAP I na tym odcinku.

Stan drogi Powiatowej na odcinku od Lubczyny do Pucic wymaga remontu od dłuższego czasu, zamykany odcinek drogi jest w stanie tragicznym. Powiat Goleniowski pozyskał na inwestycję w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w drugiej edycji Polskiego Ładu środki w kwocie 5 milionów złotych. W wyniku przeprowadzonego przetargu wybrano wykonawcę inwestycji firmę Budownictwo Drogowe KASPRZAK Sp. Z o.o. z miejscowości Jerka w województwie Wielkopolskim. Firma  wykona inwestycję za kwotę 4.747.000,00  i udzieli 60 miesięcy gwarancji na wykonaną inwestycję.

Uwaga ! Ze względu na zamknięcie tego odcinka drogi dojazd Mieszkańców Czarnej Łąki do Szczecina będzie możliwy objazdem do Lubczyny  następnie w kierunku na Goleniów przed tablicą koniec miejscowości Lubczyna trzeba skręcić w prawo na Rurzyce i  Kliniska Wielkie a dalej na Pucice lub skręcić w kierunku drogi S3 . Z Goleniowa do Czarnej Łąki dojechać będzie można tylko drogą przez Lubczynę.

Do ustalenia została jeszcze trasa przejazdu autobusu szkolnego we wrześniu dla dzieci dojeżdżających do szkoły w Kliniskach z Czarnej Łąki i Pucic.

Niestety na dzień dzisiejszy nie jest znany czas trwania utrudnień.

Wyłączenie drogi  zaznaczono niebieską chmurką
Wyłączenie drogi  zaznaczono niebieską chmurką

Andrzej Bugajski

 

 

Załączona grafika pochodzi z dokumentacji przetargowej Powiatu Goleniowskiego

 

 

Inny ciekawy artykuł

Ludzkie organy, szczepionki itp. będą spalane pod Goleniowem ?

 

 

 

Dodaj komentarz