Jak czytamy na oficjalnym fun page-u Gminy Goleniów, dziś Burmistrz Robert Krupowicz złożył oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.
Wczoraj, 19 czerwca ok. godz. 12.30 zaczęły przypływać wraz z nurtem rzeki pierwsze śnięte ryby. Kolejne zawiadomienie o kilkuset śniętych rybach w okolicach ul. Spacerowej wpłynęło do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego ok. 20.20. Zauważalna była również zmiana barwy, przejrzystości rzeki i zmieniony zapach. W akcji odławiania ryb i napowietrzania rzeki brały udział trzy zastępy straży pożarnej.
Dzisiaj przedstawiciele Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie, dokonując obserwacji stanu rzeki, stwierdzili niewielką ilość śniętych ryb. Zadecydowali o postawieniu zapory na odcinku rzeki pomiędzy Goleniowem a Modrzewiem w celu wyłapania martwych ryb.
Gmina Goleniów zwróciła się jednocześnie z wnioskiem do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej o wprowadzenie zakazu bezpośredniego kontaktu z wodą z rzeki Iny do czasu uzyskania badań z pobranych próbek.

Śnięte ryby w rzece Inie i śnięci włodarze

(red.)

Dodaj komentarz