,,Bitwa Reginów 2023’’ w Maszewie wypadła znakomicie

21 maja 2023 r. w Maszewie na boisku przy Szkole Podstawowej, miał miejsce Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Organizatorzy wydarzenia to Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy udziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gmina Maszewo i Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie.

Do rywalizacji w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów 2023 przystąpiło łącznie 9 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu goleniowskiego, gryfińskiego i polickiego, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystycznych dla regionu działania KGW.

Według jury najlepszą potrawą były ,,Żeberka w osłodzie na kapuścianym spodzie’’ przygotowane przez KGW Kąty “SŁOWIANKI”. Drugie miejsce zajęło KGW “RADZANIANKI” za indyka w sosie z kurek z bukietem warzyw, natomiast trzecie miejsce przypadło KGW JURANDOWO w Stodólsku, które przyrządziło Sakiewki z Jurandowa.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne w postaci bonów w wysokości: 2000 zł, 1500 zł i 1000 zł.

To bardzo ciekawe wydarzenie. Mnóstwo pysznych, swojskich potraw. Krótko mówiąc doskonały pomysł na integrację środowisk wiejskich – mówi Tomasz Wojciechowski – jeden z czynnych uczestników pikniku.

Następna bitwa już za rok.

Za każdym dobrym uczynkiem mężczyzny stoi kobieta!

Dodaj komentarz