Zapraszamy na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy, które odbędą się w dniach 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00 na hali widowiskowo-sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym ul. Parkowa 1a w Gryfinie!

Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy oraz poczęstunek wojskową grochówką:)

To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują tego typu targi.

Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. 12 Brygady Zmechanizowanej cztery kołowe transportery opancerzone „ROSOMAK” w różnych wersjach wyposażenia, armatohaubica samobieżna „DANA”, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „POPRAD”. A ponadto: robot saperski „EXPERT”, radar mobilny RM 100, pojazdy podwodne „GAVIA” i „SEABOTIX” oraz wiele różnorodnych elementów sprzętu lekkiego i uzbrojenia indywidualnego znajdującego się na wyposażeniu poddziałów różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Oprócz tego będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, pokazy musztry paradnej prezentowanej przez szkoły OPW, prezentacje pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki demonstrowane przez żołnierzy zawodowych i kadetów szkół OPW oraz stoisko szkolenia „SERE”. Będzie też możliwość sprawdzenia się na wirtualnej strzelnicy i trenażerze „CYKLOP”. Na targach będzie również można obejrzeć dwie wystawy tematyczne pn. „Polska w NATO” oraz „Jednostki wojskowe 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej”. Ponadto na stoisku Żandarmerii Wojskowej będzie można wypróbować symulator zderzeń oraz symulator jazdy 3D.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak lub wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę.

 

Informacja wojsko-polskie.pl

 

Inny ciekawy artykuł

 

RIO podtrzymało stanowisko Goleniów.net

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz