Konkurs dla uczniów – bogata nagroda

Konkurs dla uczniów; do wygrania sprzęt za 15 tys. zł

Przygotować plakat lub nakręcić film z przykładami bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych – to zadanie dla uczniów klas I-VI, którzy zechcą wystartować w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Konkurs realizowany przez Urząd Transportu Kolejowego współfinansowany jest z unijnych środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Konkurs jest elementem kampanii Kolejowe ABC II.

Każda zgłoszona praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu.

Klasowe drużyny liczące od 5 do 30 osób mają czas na zgłoszenia do 5 kwietnia 2023 r. By to zrobić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcjabezpieczenstwo.pl

Nagrodą w kategorii FILM jest sprzęt multimedialny o wartości 15 tys. zł (np. kamera, aparat, ekran multimedialny) oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II.

W kategorii PLAKAT wygrać można sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 tys. zł (np. mini miasteczko kolejowe lub wyposażenie sali gimnastycznej) oraz wyeksponowanie pracy podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II.

Wyróżnione zespoły w obu kategoriach otrzymają: 5 tys. zł dla szkoły na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem kolejowym lub drogowym.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Głównym bohaterem projektu jest nosorożec Rogatek, który promuje bezpieczeństwo m.in. na billboardach, w radiu czy w telewizji.

Informacje na temat Kampanii Kolejowe ABC II za sprawą samych spotów w telewizji zostały wyświetlone ponad 1,4 miliarda razy i dotarły łącznie do ponad 33,6 miliona osób. W radiu treści o bezpieczeństwie na terenach kolejowych usłyszało ponad 6 milionów słuchaczy, a spoty w internecie, na platformach VOD i YouTube zostały wyświetlone ponad 74 miliony razy.

Elementem kampanii są też zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach prowadzone organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego.

Zajęcia takie w 2022 r. odbyły się w 213 placówkach, co łącznie stanowi około 13 tysięcy minut interaktywnej nauki przez zabawę. W lekcjach wzięło już udział  prawie 6,5 tysiąca dzieci! Kampania Kolejowe ABC II była obecna w szkołach również poprzez platformę LIBRUS. Treści zostały wyświetlone tam przez rodziców i nauczycieli ponad 25 milionów razy.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich realizowanych jest szereg podobnych akcji, wydarzeń i kampanii medialnych dla dzieci w całej Polsce.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

foto : EC – Audiovisual Service, Kolejowe ABC

 

 

Inny ciekawy artykuł

Gmina sprząta pogorzelisko

 

 

Dodaj komentarz