Spotkania ze świętym Mikołajem, jego reniferami, elfami, skrzatami i postaciami ze znanych bajek. Barwna parada z reniferem Rudolfem. Pokazy magii i sztuk cyrkowych, zimowy fire show i tworzenie lodowych rzeźb, spektakle, konkursy, zabawy i koncerty – tegorocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu na szczecińskim Zamku towarzyszył będzie program pełen darmowych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Tradycyjnie zamkowy jarmark będzie kiermaszem produktów regionalnych i rzemiosła. Wystawcy oferować będą m.in. świąteczne wypieki, miody, przetwory mięsne i rybne, pierogi, bigosy i barszcze, regionalne piwa i wina, nalewki i grzańce. Będą także produkty znakomite na świąteczne prezenty, np. rękodzieło, świąteczne stroiki i ozdoby czy planszówki z lokalnymi motywami. W Alei Zachodniopomorskich Smaków nie tylko kupić, ale i spróbować będzie można smakołyków od lokalnych wytwórców.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku rozpocznie się już w piątek 9 grudnia o godz. 16:00 i potrwa do godz. 18:00 w niedzielę 11 grudnia. Przez cały weekend w Zamku masa bezpłatnych atrakcji – zabawy, zagadki, quizy, interaktywne spektakle i prezentacje cyrkowe, wspólne tańce i karaoke, programy animacji i barwne korowody, pokazy tworzenia rzeźb z lodu. Wśród licznych konkursów będzie także konkurs dla odwiedzających na najładniejszy strój świąteczny.

Każdego dnia gości witać będą skrzaty, a po zamkowych dziedzińcach przechadzać się będą elfy, szczudlarze i magicy. W Zamku spotkać będzie można świętego Mikołaja, ale także bajkowe postaci, jak Bałwanek Olaf czy Renifer Rudolf, który w sobotę o godz. 15:30 zaprosi do wspólnej, radosnej parady w rytm świątecznej muzyki.

Codziennie w programie są także koncerty. W piątek na zakończenie pierwszego dnia jarmarku wystąpi Chór Dziecięcy Voci Veloci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. W sobotę zaplanowano aż dwa koncerty – Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego (godz. 17:40) oraz szczecińskiego zespołu Optymalni (18:50). W niedzielę na zakończenie jarmarku koncertował będzie Zespól Pieśni i Tańca Szczecinianie (początek godz. 17:00). Sobotni wieczór zakończy zimowy fire show – spektakl Fabryka świętego Mikołaja.

Wśród licznych bezpłatnych atrakcji będą także karuzela wenecka, zagroda reniferów świętego Mikołaja, wata i popcorn oraz fotobudka. Selfie można sobie będzie zrobić nie tylko w fotobudce, ale i przy niezwykłych świątecznych iluminacjach na zamkowych dziedzińcach – świetlnym tronie świętego Mikołaja, mikołajowym zaprzęgu z reniferami czy wielkich prezentach pod świąteczną choinką.

Nie tylko podczas jarmarku, ale i przez cały okres świąteczny i noworoczny zamkowe dziedzińce będą pięknie zdobione iluminacjami. Na elewacjach wirować będą płatki śniegu, a po Wieży Dzwonów (wyjątkowo od strony wewnętrznej – od strony małego Dziedzińca Menniczego) krążyć będzie ulubieniec szczecinian – święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

W tym roku ze względu na oszczędność energii Zamek rozświetlany będzie świątecznymi iluminacjami w dni powszednie do godz. 22, a w weekendy (od piątku do niedzieli) – do godz. 23.  

Świąteczną atmosferę tworzyć będzie także ponad 30 choinek (wielka, prawie 10-metrowa na Dużym Dziedzińcu oraz mniejsze), które także w tym roku przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

W czasie jarmarku otwarta będzie dla zwiedzających Wieża Dzwonów z punktem widokowym na jedną z najpiękniejszych panoram miasta (wstęp płatny – bilety 10 i 6 zł).

Podczas jarmarku Zamek zaprasza do swojego stoiska w holu wschodnim, gdzie nie tylko będzie można kupić zamkowe gadżety i publikacje, ale także uczestniczyć w quizach i zabawach o tematyce historycznej i świątecznej.

Bogaty, atrakcyjny program pozwoli odwiedzającym zamkowy Jarmark Bożonarodzeniowy poczuć radosny, baśniowy nastrój świąt, który dopełnią świąteczna muzyka i zapachy choinki, gorącej kawy i czekolady oraz świątecznych smakołyków.

 

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022

9 grudnia (piątek), godz. 16:00-20:00

16:00    Skrzaty witają gości jarmarku, uroczyste rozpoczęcie

16:30    Opowieść o zapomnianych zabawkach – spektakl dla dzieci

  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem – program animacyjny dla dzieci

18:30    Zabawy i konkursy dla dzieci

19:00    Koncert Chóru Dziecięcego Voci Veloci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie

 

10 grudnia (sobota), godz. 12:00-20:00

12:00    Skrzaty witają gości jarmarku, konkursy i zabawy dla dzieci

12:30    Bubble Show – pokaz artystyczny: świat baniek mydlanych

13.00    Magia i iluzja – pokaz świąteczny

13:30    Świąteczne karaoke

14.00    Spotkanie z Bałwankiem Olafem

14.30    Świąteczne zagadki i konkursy dla całych rodzin

15:30    Parada z Reniferem Rudolfem z udziałem Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego

16:30    Opowieść o zapomnianych zabawkach – spektakl dla dzieci

17:40    Koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego

18:40    Konkursy i zabawy dla dzieci

18:50    Koncert zespołu Optymalni

19:30     Fabryka Świętego Mikołaja – fire show

 

11 grudnia (niedziela), godz. 12.00-18.00

12:00    Skrzaty witają gości Jarmarku

12:30    Świąteczna Zumba

13:00    Elfy w tarapatach – spektakl i animacje dla dzieci

  • Szczudlarze i animatorzy – program animacyjny w przestrzeni jarmarku

14.30    Magia i iluzja – pokaz świąteczny

15.00    Spotkanie ze Świętym Mikołajem i konkurs na najładniejszy strój świąteczny

15:30    Lew Kriss – interaktywny pokaz cyrkowy z uczestnikami jarmarku

17:00    Koncert zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie

 

Dodatkowe atrakcje (bezpłatne):

– fotobudka

– malowanie buziek

– popcorn, wata cukrowa

– karuzela wenecka

– pokaz tworzenia rzeźb z lodu

– zagroda renifera św. Mikołaja

-„Aleja zachodniopomorskie smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego” i inne kiermasze

 

Dodatkowe atrakcje (płatne):

– Wieża Dzwonów

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Jarmarku

 

(red.)

 

 

Inny ciekawy artykuł

Natychmiastowa pomoc ofiarom przemocy domowej

Dodaj komentarz