Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 21 lipca 2022 r. w Nowogardzie naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonej szarpiąc ją, po czym tego samego dnia siłą wtargnął do jej mieszkania, a następnie naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonej kopiąc i chwytając ją za szyję. Następnie trzymanym w dłoni nożem groził kobiecie pozbawieniem życia oraz kierował pod jej adresem wyzwiska i obelgi.

Bezpośrednio po tym zdarzeniu, w okresie od 22 do 26 lipca 2022 r. mężczyzna kilkukrotni  groził pokrzywdzonej popełnieniem na jej szkodę przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, które to groźby wybudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną okolicznościami obawę ich spełnienia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał także zabezpieczenia majątkowego

Podejrzany (lat 33) był w przeszłości karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 190 § 1 kk  grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Zdjęcie Pexels

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

21 gram amfetaminy w domu goleniowianina

Dodaj komentarz