Czym skorupka za młodu czyli 3 Batalion Logistyczny opanowany przez przedszkolaków z Goleniowa

W dniu 21 września 2022 roku przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Misiowe Przedszkole przyjechały na wycieczkę do 3 Batalionu Logistycznego (3blog).

W ramach pokazu sprzętu dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały pojazdy będące na wyposażeniu armii. W Sali Tradycji 3blog, batalionu będącego w podporządkowaniu 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej dzieci poznały historię jednostki wojskowej oraz obejrzały filmy i zdjęcia, w tym pamiątki z misji zagranicznych żołnierzy. Z podopiecznymi Misiowego Przedszkola spotkał się również i porozmawiał pełniący obowiązki dowódcy logistyków z Glewic, mjr Bartłomiej Piotrowski. Na pytanie kto będzie chciał w przyszłości zostać żołnierzem, zgłosiły się prawie wszystkie przedszkolaki.   Dużą ciekawość dzieci, a w szczególności chłopców, wzbudziła broń oraz umundurowanie żołnierzy i ich wyposażenie indywidualne m. in. ubranie i obuwie ochronne, maska przeciwgazowa i hełm, a każdy mały patriota chciał sobie zrobić zdjęcie w zielonym berecie Wojsk Lądowych noszą berety koloru zielonego.

Na zakończenie wizyty przedstawiciele przedszkola podziękowali logistykom za poświęcony czas. Podkreślali, że taka lekcja historii i wiedzy o wojsku jest jedyna w swoim rodzaju, a kontakt z prawdziwymi żołnierzami zawodowymi zrobił na dzieciach duże wrażenie, wzbogacił ich wiadomości przyczyniając się do kształtowania postaw patriotycznych.

 

3 Batalion Logistyczny jest jednostką podległą 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej. Batalion został utworzony w Glewicach i osiągnął gotowość do działania zgodnie z przeznaczeniem w dniu 1 lipca 2004 roku. Decyzją Nr 204/MON z dn. 29 maja 2006 roku 3 Batalion Logistyczny nosi nazwę wyróżniającą „Ziemi Goleniowskiej”.

3 Batalion Logistyczny jest związkiem szczebla taktycznego i w swojej codziennej działalności realizuje zadania na rzecz jednostek i instytucji wojskowych zgodnie z operacyjnym przeznaczeniem w zakresie realizacji dostaw zaopatrzenia, świadczenia usług specjalistycznych i gospodarczych oraz realizuje zadania na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju.

Tekst: Oficer prasowy 1BLog, kpt. Justyna Kwiatkowska

Fot.: A. Wolska

Inny ciekawy artykuł

Jak mądrze wybrać szkołę dla dziecka

Dodaj komentarz