Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie w dniu 23 sierpnia zatrzymali Jarosława H. członka SLD (obecnie Nowa Lewica) zastępcę burmistrza Gminy Nowogard. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, w toku postępowania postawiono podejrzanemu trzy zarzuty. Dwa zarzuty mają charakter korupcyjny.

Pierwszy dotyczy żądania korzyści osobistej w postaci usługi seksualnej , drugi przyjęcia korzyści osobistej i trzeci posiadania amunicji do broni palnej bez wymaganego zezwolenia na broń. Według Radia Szczecin H. miał się domagać seksu od dwóch kobiet.

Jeszcze dzisiaj ma zapaść decyzja dotycząca ewentualnych środków zapobiegawczych.

Jak informuje Głos Szczeciński -“Po przesłuchaniu Jarosława H. prokuratura chce dla niego aresztu. Dziś po południu wniosek o areszt tymczasowy trafił do Sądu Rejonowego Prawobrzeże – Zachód. Sąd ma 24 godziny na decyzję. Dlatego decyzja zapadnie prawdopodobnie jutro. Sąd musi się zapoznać m.in. z tajnymi materiałami. Prawdopodobnie chodzi o podsłuchy”.

Późnym wieczorem Burmistrz Nowogardu Robert Czapla wydał oświadczenie w tej sprawie o następującej treści:

Szanowni Państwo.

W związku z informacją prasową w sprawie zatrzymania I zastępcy burmistrza proszę o zapoznanie się z oficjalnym oświadczeniem Gminy Nowogard.

Niespodziewane zajście z dnia wczorajszego zaskoczyło wszystkich współpracowników ratusza.
O fakcie zatrzymania I zastępcy dowiedzieliśmy się poprzez media. Dotychczasowa, co warto zaznaczyć dobra współpraca z I zastępcą w żaden sposób nie wskazywała na jakiekolwiek uchybienia w pełnieniu obowiązków osoby publicznej. Z medialnych doniesień wynika, że sprawa nie dotyczy obowiązków I zastępcy a związana może być z poprzednim miejscem pracy.

Jesteśmy jak najbardziej zainteresowani pełnym wyjaśnieniem sprawy. Podjęliśmy i deklarujemy dalszą współpracę z instytucjami zaangażowanymi w jej wyjaśnianie. Podejmujemy również działania mające na celu sprawne przeprowadzenie wszelkich koniecznych czynności.

Dla dobra sprawy podjąłem również decyzję o zawieszeniu czasowym wydanych I zastępcy pełnomocnictw, w tym do reprezentowania Gminy Nowogard.

Burmistrz Nowogardu

Robert Czapla

O postępach w sprawie będziemy informować. Jarosław H.jest wiceburmistrzem Nowogardu od roku.

Foto: http://nowogard.pl/

Andrzej Bugajski

 

inny ciekawy artykuł

Prokurator postawił zarzuty Burmistrzowi

Dodaj komentarz