Rodzice obawiają się politycznej zagrywki

Kto będzie dyrektorem Przedszkola Miejskiego w Maszewie?

12 lipca o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim w Maszewie rozpocznie się konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola.

Jak poinformowano mieszkańców na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Maszewie, wpłynęły dwie kandydatury.

Obecna dyrektor placówki – Małgorzata Rojek – potwierdza swój udział w konkursie.

…”Startuję w konkursie ponieważ praca z dziećmi to moja pasja, stworzyłam zgrany zespół pedagogów i pracowników. Jesteśmy dobrym przedszkolem z tradycją, a o naszej pracy świadczą absolwenci. Mamy nową strategię i jesteśmy gotowi do działania. Budujące jest poparcie ze strony rodziców i grona pedagogicznego. Jest mi również miło z powodu uzyskanej bardzo dobrej oceny pracy wystawionej przez organ prowadzący i nadzorujący…

Drugą kandydatką jest prawdopodobnie mieszkanka Gminy Stara Dąbrowa.

Proceduralnie koperty z dokumentami otwierane są podczas posiedzenia komisji powołanej zarządzeniem Burmistrza Maszewa. Pełny skład 11 osobowego organu jest już znany (  https://bip.maszewo.pl/dokumenty/2185 )

Warto dodać, że burmistrz mógł skorzystać z możliwości przedłużenia kadencji obecnej dyrekcji, reguluje to ustawa z 8 czerwca tego roku, postanowił jednak ogłosić konkurs. Czy korzystając z tej możliwości, obecna władza chce w białych rękawiczkach „pozbyć się Rojkowej?”

Przedstawiciele Rady Rodziców, przyjaciele przedszkola w trosce o przyszłość placówki wystosowali pismo wraz z listami poparcia kandydatury:

”Pani Rojek jest bardzo dobrym dyrektorem i oddanym pedagogiem, moje kolejne dziecko chodzi do  tego przedszkola i jesteśmy bardzo zadowoleni, poza tym jest stąd, po co nam kolejny człowiek z zewnątrz. Wystarczy, że w urzędzie jest tylu pracowników spoza gminy…”- mówi jedna z mam, która dla własnego bezpieczeństwa chce pozostać anonimowa. 

Emocje budzi również sam przebieg konkursu:

” Oby nie było tak, jak w maszewskiej podstawówce, że dostaje się stanowisko, dzięki układom politycznym, do dzisiaj nie wyjaśniono tego konkursu, można się tylko domyślić, jak to było…” – dodaje kolejny rodzic.

Jaki będzie wynik konkursu dowiemy się prawdopodobnie we wtorek wczesnym popołudniem.

Kandydatkom życzymy powodzenia, a komisji konkursowej podjęcia odpowiedzialnej, niezależnej politycznie decyzji.

Maszewo – 26.06.21 – Piknik – Party dla Ingi Niedźwieckiej

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz