Było gwarno, było bajecznie i bardzo kolorowo – tak całą imprezę podsumował jeden z uczestników pikniku integracyjnego, zorganizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Goleniowie wspólnie z Pkps Goleniow Pkps.

Podczas imprezy nie obyło się bez szeregu atrakcji dla dzieci przy udziale profesjonalnych animatorek. Były również gry, zabawy, popcorn, dmuchany zamek oraz wata cukrowa dmuchana.
Ponadto pracownicy CUS i wolontariusze zapewnili malowanie twarzy, wyrzutnię cukierków, malowanie kredą oraz przygotowali grochówkę i smażoną kiełbaskę.
Piknik był podsumowaniem działań podjętych wspólnie z mieszkańcami, przez pracowników socjalnych, mających na celu zagospodarowanie wspólnej przestrzeni – estetyzacji terenów zielonych między blokami (m.in. nasadzenie nowych roślin czy przygotowanie donic na kwiaty).
Spotkanie to było również możliwością rozmowy z pracownikami CUS na temat dostępnych dla mieszkańców gminy Goleniów usług społecznych.
Celem pikników integracyjnych jest przede wszystkim stworzenie mieszkańcom możliwości do aktywnego współdziałania, wyłonienie lokalnych liderów i osób aktywnych oraz podsumowanie dotychczasowych działań podjętych w danej społeczności. Każdy piknik integracyjny jest poprzedzony „Spotkaniem przy kawie”, które służy zdiagnozowaniu istniejących trudności, a także pomocy w ich przezwyciężeniu.
Źródło info oraz foto – kliknij link

Ciekawe Artykuły – Goleniów.net

Odpalamy akcję ♻️ MAKULATURA ♻️

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz