Czy ta Rada ma jeszcze szanse na to aby coś wspólnie i porozumieniu wypracować ? Po ostatnie sesji Rady Miejskiej, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością stwierdzić należy, że NIE !!!

Ataki, strzelaniny, przepychanki po to aby udowodnić kto jest mądrzejszy, bystrzejszy i rozdaje karty, stały się standardem podczas obrad.

Przodujący w “syczeniu” to Radni Klubu Kolacji Samorządowej (dawna nazwa Klub Ruch Miejski ) + samotny wilk Radny Robert Kuszyński. Z wypowiedzi wspomnianych Panów, ostatnimi czasy oprócz jadu, nie płynie nic budującego dla mieszkańców naszej gminy.

Znakomitym tego przykładem jest bezprzedmiotowa dyskusja wywołana przez Radnego Krzysztofa Sypienia, do której dołączył się Pan Radny Robert Kuszyński oraz Radny Łukasz Mituła, na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Podczas omawiania koncepcji urbanistycznej oraz planu zagospodarowania przestrzennego centrum naszego miasta, doszło do utarczek słownych totalnie odbiegających od tematu. Szczytem paplania o niczym były pytania skierowane przez Radnego Mitułę do Burmistrza Banacha o czas jego pracy oraz wielkość zarobków.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że Burmistrz Banach pracuje w urzędzie bardzo dużo, ponad ustawowy czas 8h, nie dostając z tego tytułu wynagrodzenia. Mówiąc prościej – facet – w przeciwieństwie do swojego pracodawcy Burmistrza Krupowicza czuje tą robotę, lubi pracować i realizuje się w tym co robi. Trzeba przyznać i podkreślić bezsprzecznie, że Burmistrz Banach jest najbardziej kompetentnym Burmistrzem z całej trójki. Po co i na co Pan Radny Mituła wtrącił pytanie odnośnie zarobków Burmistrza Banacha – przyznamy, iż do dziś nie potrafimy rozczytać tej intencji. Przecież wszystko jest jawne, skrupulatnie wyrażone w oświadczeniu majątkowym.

Możecie to sami Państwo zobaczyć i ocenić. Materiał dostępny pod podanym linkiem – kliknij link – czas: 1: 17 – Radny Krzysztof Sypień,  czas 1:24 Radny Robert Kuszyński, czas 1:40 Radny Łukasz Mituła.

Nie tylko my mamy takie zdanie w ocenie całej sytuacji. Na sesji swoje stanowisko w kwestii “syczenia”, niekonstruktywnej krytyki ze strony wspomnianych Radnych i kwestii fachowości Burmistrza Banacha wyraziły dwie Panie Radne; Radna Danuta Faryniarz, czas:2:04 oraz Radna Aleksandra Muszyńska, czas: 2:08.

Danuta Faryniarz – … chciałam przemówić w kilku zdaniach innym językiem niż tym, którym posługiwali się moi przedmówcy, w szczególności Ci na początku. Myślę, że moich przedmówców nie obrażę jeśli powiem, że kompletnie ale to kompletnie nie zgadzam się tutaj z zarzutami pod Pana (czyli Burmistrza Banacha) adresem i no w woli sprawiedliwości chciałam zwrócić na to uwagę, że jak dla mnie Pana wypowiedz była niezwykle ciekawa i miałam takie poczucie bardzo merytoryczna.

Aleksandra Muszyńska – ja również jak Pani Danusia uważam, że jest Pan bardzo kompetentnym człowiekiem i bardzo rzetelnie nam Pan tutaj przedstawił całą prezentacje i jak najbardziej moje oczy wyobraźni są w stanie zobaczyć takie obrazki u nas w centrum serca miasta. Jestem również przeciwnikiem powstawania byle czego, byle jak, na każdym skrawku ziemi goleniowskiej. Wiem o jakim procederze Pan mówi bo też dużo obserwuję jak powstaje nasz krajobraz. Więc w toku wypowiedzi tutaj Pani Danusi również bardzo interesowała mnie Pana prezentacja i też chylę czoła, że Pan to sam przygotował. Chciałabym żeby każde nasz podejście do planu wyłuskało zalety uchwalenia tego planu jak również zagrożenia bo część Radnych nie odnajduje się w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. To jest tak jakby wrzucić Radnego w tematy czysto medyczne czy chemiczne, wiec jak najbardziej takie obrazowe pokazywanie nam tego tematu jest na tak i chciałabym aby za naszej kadencji te miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego właśnie tak wyglądały. Z dużym podkreśleniem żeby Pan wówczas jako osoba, która prowadzi te projekty, tak można by było to nazwać, wyłuskała nam zalety jak również i te zagorzenia bo częstokroć my nie zdajemy sobie z nich sprawy. Więc, to był taki fajny obraz tego wszystkiego …

Ocenę patowej sytuacji w Radzie Miejskiej pozostawiamy Państwu.

Mituła+Krzytsek+Hołownia – jest porozumienie

red. Kamila Piwowarska

Dodaj komentarz