Żurawina – rewelacja na układ moczowy

Jeśli masz nawracające infekcje dróg moczowych. Jeśli cierpisz na częste zapalenie pęcherza – żurawina może skutecznie Ci pomóc. 

Nowy sklep Zielarski w Goleniowie – szerokie spektrum ziół, olejów, soków najwyższej jakości. Zdrowy Ty – ul. J. Matejki 3B

Dlaczego warto jeść żurawinę?

Soku z żurawiny posiada właściwości przeciwzapalne, powstrzymuje bakterie przed osadzaniem się na ścianach pęcherza moczowego, a tym samym są one wypłukiwane wraz z moczem. Dzięki temu sok z żurawiny stanowi bardzo dobrą formę profilaktyki w nawracających zakażeniach układu moczowego

Ponadto, owoc ten jest pełen dobroczynnych składników. Swoją charakterystyczną kwaskowatość rekompensuje wysoką zawartością błonnika pokarmowego (7,1 g/100 g)*, który odgrywa w naszym organizmie istotną rolę. Jest on potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego dlatego jego odpowiednia podaż jest niezwykle istotna.

To właśnie w nim układzie pokarmowym zachodzą bowiem najważniejsze procesy w ludzkim organizmie związane z odżywianiem. Mowa tu o trawieniu, przyswajaniu wartości odżywczych z pokarmów oraz wydalaniu. Błonnik wspomaga również perystaltykę jelit ułatwiając przemieszczanie się mas kałowych.

Niewielki owoc o szerokim zastosowaniu

Żurawina  działa równie znakomicie jak świeża dlatego możemy wykorzystać ją w kuchni jako dodatek do sałatek owocowych, deserów i musli czy jogurtów i serków. Pasuje również do dań wytrawnych takich jak sałatki, a nawet śledzie.

Wcześniej namoczona w wodzie suszona żurawina nada się także do przygotowania tradycyjnego słodko-kwaśnego sosu do mięs. Żurawinę możesz również dodać do keksu, babki, pełnoziarnistych ciasteczek czy budyniu. Suszony owoc żurawiny doskonale posłuży również jako dodatek do herbaty czy ponczu.

Jest NOWY sklep zielarski w Goleniowie !

(red.)

 

Dodaj komentarz