Szczęśliwe zakończenie poszukiwań zaginionego mężczyzny

W ubiegły czwartek (15.07.2021 r.) policjanci z goleniowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mężczyzny, który popołudniu wyszedł z domu. Jak wynikało ze zgłoszenia życie mężczyzny był realnie zagrożone. Dzięki sprawnej i błyskawicznej reakcji mundurowych mężczyzna odnalazł się i na czas uzyskał pomoc medyczną.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w czwartkowe popołudnie (15.07.2021 r.) po godz. 17:00 otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Gminy Maszewa. Rodzina mężczyzny poinformowała, że mężczyzna ze względu na stan zdrowia może potrzebować pomocy.

Na miejsce niezwłocznie zostali zadysponowani policjanci wszystkich pionów. Z uwagi na stan zaginionego poszukiwaniom nadano najwyższą kategorię.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze od razu podjęli akcje poszukiwawczą w wyniku której zaledwie po dwóch godzinach 70-latek został znaleziony. Dzięki sprawnej akcji Policji mężczyzna na czas został przekazany pod specjalistyczną pomoc medyczną.

Poszukiwania zaginionych osób chorych, podobnie jak nieletnich traktowane są przez policję jako priorytetowe zadanie dla wszystkich służb. Jeśli podjęte działania w krótkim czasie nie przyniosą rezultatu, do poszukiwań mogą być wykorzystane policyjne psy, ogłoszony może również zostać alarm dla wszystkich policjantów z jednostki. Takie poszukiwania, gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Na szczęście dla wszystkich historia znalazła szczęśliwe zakończenie.

 

Informacja : KPP Goleniów

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz