Dlaczego warto zmienić opony na zimowe ?

Niegdyś okrągły rok jeździło się na tych samych oponach, ale dziś byłby to bardzo nieroztropny pomysł. I zaraz dowiesz się, dlaczego …

Posłuchaj co ma do powiedzenia ekspert:

Zmianę opon z letnich na zimowe powinno się poczynić gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Specjalna mieszanka gumowa, która jest zdecydowanie bardziej miękka, powoduje że opona zimowa ma zdecydowanie większą przyczepność przy niskich temperaturach.

Zupełnie inna rzeźba bieżnika niż przy oponach letnich znacznie poprawia komfort zimowej jazdy. Wpływa bowiem na prowadzenie auta i czas hamowania. Opona zimowa zmniejsza możliwość utraty przyczepności podczas jazdy na nawierzchni pokrytej wodą. Odpowiedzialne są za to rowki bieżnika, które mają za zadanie ją odprowadzić. Ponadto, opony zimowe posiadają więcej nacięć tzw. lameli, co powoduje lepszą trakcję i przyczepność na ośnieżonej nawierzchni. Nawet na suchym asfalcie opony zimowe przy niskich temperaturach, zachowują się lepiej niż opony letnie – mówi specjalista Piotr Gąsiorowski właściciel serwisu Promo – Gum Opony opon z Goleniowa.

Reasumując, nie chcieliśmy zanudzać Państwa całymi wywodami, powiemy krótko opony z letnich na zimowe mus wymienić, gdyż jak widać za oknem aura zaczyna być iście zimowa.

(red.)

Dodaj komentarz